Tak dla Odry, Tak dla Polski

Będzie wielkie zamówienie dla polskich stoczni! MON chce, żeby Polska sama budowała okręty!

[Skoro w Koźlu mogą budować okręty wojenne dla Grecji, to …     J.B.]

z:  http://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/9350-bedzie-wielkie-zamowienie-dla-polskich-stoczni-mon-chce-zeby-polska-sama-budowala-okrety

fit

fot: pixabay.com fot: pixabay.com

Popieramy! W czwartkowym „Naszym Dzienniku” czytamy, że Ministerstwo Obrony Narodowej zapowiada wielkie zamówienia dla polskich stoczni. W grę wchodzi budowa okrętów dla Marynarki Wojennej.

Na pierwszym etapie zlecenia, mają pojawić się miliardowe kontrakty na budowę jednostek i remonty już używanych okrętów.

Z myślą o Marynarce Wojennej MON przygotowało 21 różnych programów, które częściowo nasze stocznie mogą realizować samodzielnie, a inne we współpracy międzynarodowej. Oznacza to ogromne zamówienia, liczone w miliardach złotych – czytamy w „Naszym Dzienniku”.

W ramach programu Miecznik mają powstać trzy okręty obrony wybrzeża. Drugi program to Czapla, który zakłada budowę trzech okrętów patrolowych z funkcją zwalczania min.

Nasze stocznie mogą też samodzielnie zbudować trzy niszczyciele min, a ponadto okręty rozpoznawcze, ratownicze, hydrograficzne, logistyczne czy wojskowe holowniki – czytamy w dzienniku.

Źródło: Nasz Dziennik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *