Tak dla Odry, Tak dla Polski

BEST Logistics organizatorem dużego transportu

za: http://www.terazodra.pl/web.n4?go=519

W piątek, 13 listopada firma BEST Logistics dostarczyła cztery części regeneratora dla rafinerii PCK do portu w Schwedt.

Ładunek został załadowany przez firmę-matkę Haeger & Schmidt International z Duisburga na barkę motorową w fabryce MAN DWE w bawarskim Deggendorfie nad Dunajem i dalej przez Men i Ren dostarczony do Rotterdamu.

W Rotterdamie części przeładowano na statek morski i przetransportowano na teren Szczecińskiego Parku Przemysłowego w Szczecinie, gdzie za pomocą suwnicy bramowej nastąpił przeładunek na barkę, która dowiozła elementy do Schwedt. Największe i najcięższe elementy miały odpowiednio następujące parametry: wysokość 8,10 m; szerokość 9,20 m i ciężar 265 ton.

best3

Z powodu braku dostępności odpowiedniego taboru na Odrze sprowadzony został na podstawie jednorazowych pozwoleń niemieckich zestaw: pchacz + barka pchana z rejonu Łaby.

Niskie głębokości tranzytowe na trasie oraz mosty stanowiły wyzwanie dla BESTa, zwłaszcza, że ładunek ten był jak do tej pory najwyższym, jaki dotarł ze Szczecina do Schwedt drogą wodną. Transport ładunku i przejazd pod mostami po stronie niemieckiej możliwy by jedynie przy całkowitym zamknięciu przez policję wodną szlaku żeglownego dla innych jednostek.best1

Firma uporała się z trudnościami nawigacyjnymi na trasie: mała głębokość tranzytowa na Przekopie Klucz-Ustowo oraz niedostateczne prześwity pod mostami wykorzystując jako balast stały 900 ton piasku w ładowni oraz zalewając lub wypompowując podczas trwania rejsu do 600 ton balastu wodnego barki dla uzyskania optymalnych parametrów zestawu do przejścia pod mostami.best2

Wykonanie całości zlecenia było możliwe dzięki bliskiej współpracy z urzędami żeglugi śródlądowej w Szczecinie oraz Eberswalde.

Zapraszamy do odwiedzania strony BEST Logistics:  http://www.best-logistics.com/oferta/transport-srodladowy/

Zdjęcia: BEST Logistics.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *