Tak dla Odry, Tak dla Polski

Dofinansowanie dla stopnia w Brzegu Dolnym

Prawie 24 mln zł z unijnego Programu Infrastruktura i Środowisko trafi na drugi etap modernizacji stopnia Brzeg Dolny. Umowę podpisano 15 listopada we Wrocławiu.
– Pieniądze zostaną przeznaczone na m.in. na modernizację śluzy żeglugowej i przebudowę przepławki – wyjaśnia wiceminister rozwoju Witold Słowik, który reprezentował resort podczas podpisania umowy.

Całkowita wartość inwestycji to nieco ponad 28 mln.

– 85 proc. kosztów, czyli prawie 24 mln zł, zostanie sfinansowanych z funduszy UE – dodaje wiceszef MR.

Przedsięwzięcie jest jednym elementów modernizacji Odrzańskiej Drogi Wodnej. Na ten cel w Programie Infrastruktura i Środowisko przeznaczono 1,1 mld zł. Brzeska inwestycja jest jedną z czterech, które do tej pory otrzymały dofinansowanie.

Do realizacji pozostało jeszcze osiem przedsięwzięć, m.in. modernizacja śluz i jazów odrzańskich, w tym na Kanale Gliwickim, odbudowa i modernizacja zabudowy regulacyjnej na Odrze swobodnie płynącej i granicznej oraz kolejny, trzeci etap wdrożenia systemu informacji rzecznej RIS.

Stronami podpisanej dzisiaj umowy są Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, które realizuje inwestycję i Centrum Unijnych Projektów Transportowych. W imieniu RZGW umowę podpisał zastępca dyrektora Bartłomiej Pietruszewski, ze strony CUPT – dyrektor Przemysław Gorgol.

źródło: rynekinfrastruktury.pl
foto: Andrzej Podgórski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *