Tak dla Odry, Tak dla Polski

Gabriela Tomik wiceministrem żeglugi śródlądowej

tomikowa

za:  http://www.zegluga.wroclaw.pl/news.php?readmore=2180

Członek zarządu Rady Kapitanów, była wicestarosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, pełnomocnik do spraw Odry w urzędzie miasta Kędzierzyna-Koźla, a obecnie wiceburmistrz Kuźni Raciborskiej otrzymała powołanie na stanowisko wiceministra w tworzonym Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej w nowym rządzie premier Beaty Szydło.

Od kilku lat Gabriela Tomik w ramach zajmowanych stanowisk w sposób szczególny skupiała się na żegludze śródlądowej i kwestiach powodziowych, angażując się m.in. w organizacje konferencji odrzańskich. Pracę na nowym stanowisku rozpocznie za kilka dni. Jest mieszkanką Kędzierzyna-Koźla.

– W resorcie obok wiceministra odpowiedzialnego za gospodarkę morską będę odpowiadała za żeglugę śródlądową, co wiąże się również z gospodarką wodą – mówi Gabriela Tomik.

W rozmowie z portalem KK24.pl Gabriela Tomik potwierdziła, że wczoraj otrzymała nominację premiera. Zastępca burmistrza Kuźni od wielu lat aktywnie zabiega o zwiększenie żeglowności Odry oraz podjęcie działań zmierzających do budowy kanłu Odra-Dunaj.

Korytarz multimodalny (droga, kolej, droga wodna), którego częścią będą drogi wodne pozwoli na innowacyjne zmiany w gospodarce Polski.

– Polskiej gospodarce potrzebny jest program, który w sposób kompleksowy powiąże różne dziedziny wykorzystania i gospodarowania wodami i przyczyni się do europejskiej tożsamości nas – obywateli – twierdzi G. Tomik.

źródła: kk24.pl, nowiny.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *