Tak dla Odry, Tak dla Polski

Kompromitacja Polski. Budowa, która trwa dłużej niż III RP

za:  http://www.zegluga.wroclaw.pl/news.php?readmore=2261

Swinna

Inwestycja za ponad dwa miliardy złotych nadal nie została oddana do użytku, choć w kampanii wyborczej w 2015 roku uroczyście przecinano na niej wstęgę. Budowa zbiornika w Świnnej Porębie trwa dłużej niż III RP. Nowy Minister Środowiska ogłosił w połowie stycznia, że w budżecie brakuje ponad 70 milionów złotych na dokończenie inwestycji. Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie twierdzi, że pieniędzy brakuje od 2013 roku.

Właśnie mija 30 lat od oficjalnego rozpoczęcia inwestycji. W 2016 roku prace na pewno nie zostaną ukończone. Donald Tusk w 2013 roku obiecywał zakończenie inwestycji w ciągu dwóch lat. Obietnicy nie dotrzymał. W zeszłym roku inny polityk uroczyście przecinał wstęgi na tamie. Jak tłumaczył, budowę samej tamy udało się zakończyć i stąd “mała uroczystość”. “Przypadkiem” otwarcie odbywało się w czasie kampanii wyborczej (na zdjęciu ówczesna wiceminister środowiska Niedziela i prezes KZGW Sumisławski podczas przecięcia wstęgi).

Budowa w Świnnej Porębie to jedna z największych kompromitacji budowlanych w historii Polski. Jak do tej pory żaden rząd nie poradził sobie z budową. Zdaniem wielu ludzi ta budowa obciąża wizerunek Polski, a sytuacja jest żenująca. Ludzie czują niesmak i żal do władz, które nie umieją poradzić sobie z problemem.

Zbiornik w Świnnej Porębie ma chronić mieszkańców Krakowa i okolicznych miast przed powodzią. Budowę rozpoczęto w 1986 roku. Na przemian rozpoczynano i wstrzymywano prace. Do tej pory na zbiornik wydano ponad 2 miliardy 200 milionów złotych. Na ukończenie inwestycji wciąż brakuje ok. 70 milionów. Ministerstwo środowiska podaje, że ma plan dokończenia budowy, ale nie podaje żadnych szczegółów.

http://wiadomosci…-rp/kln4qb

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *