Tak dla Odry, Tak dla Polski

Marszałek Kuchciński z wizytą w Raciborzu

za:  http://www.nowiny.pl/115398-marszalek-kuchcinski-z-wizyta-w-raciborzu-aktualizacja.html

Na Zamku doszło ok. godz. 14.40 do rozmów m.in. ze starostą raciborskim Ryszardem Winiarskim, prezydentem Mirosławem Lenkiem i burmistrzem Pawłem Machą. Obecni byli także senator Adam Gawęda oraz posłowie Czesław Sobierajski i Grzegorz Janik. Dotyczyły m.in. przyszłości dla rzeki Odry, w tym przywrócenia na niej żeglugi. Kuchciński jest też zwolennikiem budowy kanału Odra – Dunaj.

Rozmowy w Raciborzu trwały ok. 1,5 godziny. Burmistrz Macha przedstawił na spotkaniu argumenty za połączeniem budowy Zbiornika Racibórz ze staraniami o utworzenie, w oparciu o żeglowną Odrę, kanału Odra – Dunaj. – Nasz region nie wzbogaci się już o autostradę czy inne wielkie przedsięwzięcie inwestycyjne, które pozwoli mu na spektakularny rozwój. Szansą jest jednak budowa autostrady wodnej z wykorzystaniem Odry. Mokry Zbiornik Racibórz to nasza przyszłość – podkreślał po spotkaniu z marszałkiem samorządowiec z Kuźni Raciborskiej. M. Kuchciński przyznał, że to najważniejsza informacja jaką powziął podczas rozmów z politykami w Raciborzu.

Prezydent Raciborza Mirosław Lenk podkreślił fakt, że politycy tak wysokiego szczebla interesują się na miejscu budową Zbiornika Racibórz. – Coraz głośniej mówi się, że może być to zbiornik mokry, a nie suchy polder. Dla Raciborza najważniejsza jest kwestia zabezpieczenia powodziowego. Jeżeli są możliwości by obiekt pełnił dodatkowe funkcje bez ryzyka dla tej podstawowej to należy się z tego cieszyć – oznajmił.

Starosta raciborski Ryszard Winiarski pokazał marszałkowi Zamek Piastowski. Zwiedzanie rozpoczęto od kaplicy. Po obiekcie oprowadzał Grzegorz Nowak.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *