Tak dla Odry, Tak dla Polski

Nowa “gwiazda” na wrocławskim wodnym firmamencie

Na Odrze Śródmiejskiej przy reprezentacyjnej promenadzie pojawił się najnowszy nabytek wrocławskiego armatora – statek pasażerski „Wratislawia”

– następca (pod względem wielkości) dumy przedwojennego Breslau – „Germanii”.

Do Wrocławia dotarł jeszcze jako “Mecklenburg” w październiku 2016 roku. Po przebudowie we wrocławskiej stoczni Malbo przy ul Michalczyka od piątku cieszy oko zacumowany przy bulwarze Dunikowskiego. Nie jest jeszcze w pełni przygotowany na przyjęcie pierwszych pasażerów, ale po zakończeniu tzw. pokładowej kosmetyki ma rozpocząć regularne rejsy z przystani przy bulwarze w rejon wyspy Opatowickiej z początkiem sierpnia. Armator planuje trzy rejsy wycieczkowe dziennie oraz wynajmy na przyjęcia okolicznościowe.

Statek o długości 53 metrów, szerokości 8 metrów i zanurzeniu maksymalnym 1,30 m może zabrać na pokład 400 pasażerów. Wyposażony jest w dwie jednostki napędowe John Deer o mocy 230 KM każda oraz generatory o mocy 100 KW.

Statek posiada trzy pokłady, najniższy, dolny tzw „biały” może pomieścić 180 osób i przeznaczony jest jako sala bankietowa. Pokład środkowy jako sala restauracyjna pomieści 120 osób a górny, słoneczny 100 osób. Restauracja będzie przyjmować gości w godz. 12.00 – 24.00, gdzie szef kuchni będzie serwował dania regionalne i egzotyczne.

Załoga pokładowa liczy trzy osoby, a do obsługi części restauracyjnej i bankietowej 10 osób.

tekst i zdjęcia: kpt. Janusz Fąfara

 

Tekst  wzięty  z  http://www.zegluga.wroclaw.pl/news.php?readmore=2680

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *