Tak dla Odry, Tak dla Polski

Nowe połączenie wodne Hamburg – Świecko

za:   http://chiny24.com/news/nowe-polaczenie-wodne-hamburg-swiecko

Nowe połączenie wodne Hamburg – Świecko

Od początku maja firma Navy-Cruise należąca do kapitana Jana Popończyka uruchomi stałe kontenerowe połączenie żeglugowe pomiędzy Hamburgiem a Świeckiem. Połączenie to, oparte o barki śródlądowe, pozwoli znacznie zredukować koszty transportu kontenerów z Hamburga do Polski, szczególnie tych o dużej masie.

Według informacji kapitana Popończyka początkowo rejsy odbywać siębędą raz w tygodniu jedną barką, na której jednorazowo może znaleźć się do 14 kontenerów 20 stopowych. Jako, że oferta ta jest dedykowana głównie dla kontenerów cięższych, połączeniem barkowym powinni być szczególnie zainteresowani importerzy takich towarów jak wyroby metalowe, stal walcowana, kamienie (granit, marmur, etc.), czy na przykład ciężkie materiały budowlane.

Przewóz z Hamburga pojedynczego kontenera przy przewozach całobarkowych kosztować będzie 650 euro, zaś przeładunek kontenera w Świecku na samochód ciężarowy dodatkowe 80 euro. W pierwszym roku działalności cena 650 euro odnosić się będzie nawet do pojedynczych kontenerów, przy czym przy stałej współpracy, w miarę zwiększania się łącznej ilości przewożonych kontenerów, Navy-Cruise przewiduje program upustów cenowych dla swoich partnerów.

Przy rozładunku kontenera w Świecku na samochód i natychmiastowym zwrocie pustego kontenera rejsem powrotnym, stawka za kontener do Hamburga będzie znacznie niższa (150 euro), podobnie jak za kontenery zwrotne z ładunkiem w eksporcie z Polski (350 euro), natomiast koszty przeładunku we Świecku są związane z charakterem ładunku i zależą od czasu potrzebnego dla dokonania rozładunku.

Czas transportu: do Hamburga – trzy dni, do Świecka – cztery dni.

Firma Navy-Cruise otwiera nowe połączenie śródlądowe w oparciu o swoje doświadczenia związane z uruchomieniem od podstaw podobnego rozwiązania na trasie Elbląg – Kaliningrad oraz otwarciem w 2013 roku własnego punktu przeładunkowego w Gdańsku.

Komentarz (1)

  1. www.odreki.pl

    Treściwie i na temat. Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *