Tak dla Odry, Tak dla Polski

Podziękowanie Wojewody małopolskiego dla Zbyszka Siedlarza

Podziękowanie Wojewody małopolskiego dla Zbyszka SiedlarzaDługoletni i bardzo aktywny członek naszej Wirtualnej Załogi – Zbyszek “Koj” Siedlarz, najbardziej znany z tego jak zaciekle i skutecznie walczy o dwa kolejne stopnie wodne na Górnej Wiśle – został uhonorowany skierowanym do niego przez Wojewodę małopolskiego listem z podziękowaniami za wkład w rozwój Małopolski.

Gratulujemy Zbyszkowi i życzymy dalszych sukcesów a przede wszystkim zrealizowania jego marzeń o tym, że jak kiedyś statki z Krakowa docierać będą nie tylko do jego ukochanych Niepołomic ale i Kanałem Śląskim poprzez Odrę do całej Europy.

Kraków 9.03.2017


Pan Zbigniew Siedlarz

 

Szanowny Panie Zbigniewie

Jak Panu wiadomo, została podjęta decyzja o budowie Stopnia Wodnego Niepołomice oraz innych budowli hydrotechnicznych niezbędnych do przywrócenia żeglowności Drogi Wodnej Górnej Wisły. Uważam, że Pańską zasługą jest istotne przyczynienie się do podjęcia przez władze tej decyzji poprzez wieloletnie, niestrudzone działania promujące gospodarcze, społeczne i przyrodnicze aspekty Królowej Polskich Rzek.

Pragnę potwierdzić, że znane nam są Pańskie skuteczne działania na rzecz uświadomienia parlamentarzystom wagi problemu, czego rezultatem stały się liczne interpelacje i zapytania poselskie dotyczące problematyki wiślanej. Pańskie publikacje w fachowych czasopismach nie straciły aktualności. Liczna korespondencja z władzami miast i wsi zlokalizowanych nad Górną Wisłą świadczy o Pana zaangażowaniu w pracę na rzecz społeczności lokalnych, szczególnie w aspekcie gospodarczego wykorzystania wód jak i ekologii oraz wzmocnienia ochrony przeciwpowodziowej całego regionu.

Doceniamy także prowadzoną przez Pana działalność społeczną jako Wiceprezesa Zarządu Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Niepołomickiej – Koordynatora ds. Promocji i Rewitalizacji Wiślanego Szlaku Żeglownego uhonorowaną nagrodą imienia komandora Adama Reszki dla Osobowości Roku w kategorii Gospodarka Wodna podczas Międzynarodowych Targów Waterways Expo w 2012 roku we Wrocławiu.

Rozwój Małopolski będzie w znacznej mierze zależał od Wisły, od Wiślanego Szlaku Żeglownego, w którego reaktywację włożył Pan tak wiele serca, pracy i własnych umiejętności. I za to pragnę Panu podziękować, licząc na dalsze Pana zaangażowanie.

 

Z poważaniem
Józef Pilch
Wojewoda małopolski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *