Tak dla Odry, Tak dla Polski

Port Gdańsk ogłasza przetarg na studium wykonalności dla modernizacji Wisły

Port Gdańsk ogłasza przetarg na studium wykonalności dla modernizacji WisłyZarząd Morskiego portu Gdańsk ogłosił przetarg na opracowanie studium wykonalności dla kompleksowego zagospodarowania drogi wodnej E-40 na terenie Polski oraz E-70 na docinku od Wisły do Zalewu Wiślanego. Największy polski port od dawna zaznacza, jak ważna jest dla niego alternatywna – wodna, droga transportu towarów do/z portu od strony lądu.

Zadaniem wykonawcy będzie zrealizowanie studium wykonalności dla międzynarodowych dróg wodnych: E-40 dla rzeki Wisły na odcinku od Gdańska do Warszawy, E-40 od Warszawy do granicy Polska-Białoruś(Brześć) oraz E-70 na odcinku od Wisły do Zalewu Wiślanego (Elbląg).

Głównym celem inwestycji jest wsparcie procesu decyzyjnego związanego z uruchomieniem planu dotyczącego rozwoju śródlądowych dróg wodnych w Polsce. ZMPG chce ponadto zbadać wykonalność tego przedsięwzięcia i sprawdzić jakie przy jego realizacji mogą wystąpić ograniczenia techniczne, środowiskowe, finansowe, organizacyjne oraz prawne.

Modernizacja rzek na wyżej wspomnianych odcinkach ma zostać także poddana analizie ekonomiczno-społecznej. Dodatkowo, oszacowany zostanie zakres projektu oraz nakłady inwestycyjne niezbędne do realizacji modernizacji tych części dróg wodnych w Polsce.

Na oferty zamawiający czeka do 8 lutego br. Kryteria, które zostały wskazane w dialogu technicznym to m.in.: komunikacja z zamawiającym, organizacja zespołu, zastępowalność, koordynacja realizacji zamówienia przez kierownika i kontrola jakości oraz zastosowanie metodyki prowadzenia projektu. Według rozmów między ZMPG i Halcrow Group, cena powinna stanowić 30% oceny, jakość – 30%, a wartość techniczna – 40%.

– Jesteśmy jak najbardziej zainteresowani drogą wodną, bo jest to dla nas kolejne potencjalne źródło zasilania portu w ładunki – mówi prezes ZMPG, Łukasz Greinke.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *