Tak dla Odry, Tak dla Polski

Poznań: W majowy weekend po Warcie zaczną kursować tramwaje wodne

za:  http://www.zegluga.wroclaw.pl/news.php?readmore=2316

widmo

Już nie tylko kursy wycieczkowe, ale regularne połączenia komunikacyjne. W Poznaniu, a potem innych miastach będzie tramwaj wodny.

– Do Poznania przypłyniemy 28 lub 29 kwietnia – zapowiada Tadeusz Krześlak, który w Śremie ma statki Bajka oraz Widmo.

To właśnie w długi majowy weekend rozpocznie się sezon wycieczkowy na Warcie. Ten ma być wyjątkowy, gdyż rzeka ma stać się nie tylko atrakcją turystyczną, ale szlakiem wodnym. Najpierw za 50 procent – Pierwsze rejsy odbędą się w trakcie długiego weekendu majowego w ramach akcji ,,Poznań za pół ceny” – mówi Szymon Błażek z wydziału gospodarki nieruchomościami poznańskiego urzędu miasta.

Początkowo będę miały one tylko i wyłącznie rekreacyjny charakter. Jednak po miesiącu ma się to zmienić. Na przełomie maja i czerwca miasto planuje uruchomić tramwaj wodny. Będzie on pływał w granicach Poznania.

– Ma kursować na trasie: Katedra (przy ul. Marii Panny) – Rataje (przy os. Piastowskim) – Wilda (przy ul. Piastowskiej) – Chwaliszewo (na wysokości Starego Koryta Warty) – Szeląg (przy ul. Ugory) – zapowiada Szymon Błażek. To właśnie tam na brzegach powstaną przystanki. Ile będzie dokładnie tramwajów jeszcze nie wiadomo. Na pewno wspomniane dwa.

– Aktualnie trwają rozmowy z potencjalnymi wykonawcami usługi (właścicielami statków), których celem jest m. in. określenie atrakcyjnych cen biletów – wyjaśnia Szymon Błażek. Z naszych informacji wynika, że podczas rozmów władze miasta obiecały prowadzącym statki, że niektóre z rejsów będą dotowane przez magistrat. Dzięki temu bilety mają być tańsze. Prawdopodobnie na trzech kursach dziennie.

Czytaj więcej: gloswielkopolski.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *