Tak dla Odry, Tak dla Polski

Protest związkowców R.Z.G.W.

W dniu 14.07.2017 przed gmachem Urzędu Wojewódzkiego związkowcy Regionalnego Urzędu Gospodarki Wodnej po raz kolejny od roku 2015 we Wrocławiu i kwietniowym 2017 roku w Szczecinie protestowali żądając podwyżki płac o 850 zł na każdego pracownika.

Delegacje pracowników z Regionalnych Zarządów Gospodarki Wodnej zgromadziło się na wrocławskim bulwarze Marii i Lecha Kaczyńskich w proteście spowodowanym brakiem realizacji porozumienia zawartego 5 maja 2016 roku kiedy to Rząd R.P. obiecał podniesienie wynagrodzenia o 850 zł dla każdego pracownika regionalnych zarządów.

Protestujący skandowali “Szyszka, Szyszka, gdzie podwyżka”. Przemawiali przedstawiciele wszystkich regionalnych zarządów. Mocne słowa padały z ust przedstawicieli Wodnej Solidarności; Jana Śniadka, Andrzeja Wrzeszczyńskiego, Marcina Jacewicza i Romana Pęcherzewskiego.

W przypadku fiaska rozmów padały zapowiedzi eskalacji protestów z blokadą śluz włącznie. Akurat ta forma protestu jest mocno prowokująca wobec skandalicznego stanu urządzeń wodnych, szlaku żeglownego i z wielkim bólem odradzającego się ruchu żeglugowego.

tekst i zdjęcia: kpt. Janusz Fąfara

 

Tekst  wzięty  z  http://www.zegluga.wroclaw.pl/news.php?readmore=2679

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *