Tak dla Odry, Tak dla Polski

pt. Andrzej Podgórski laureatem Nagrody Przyjaznego Brzegu

[ Miło jest jak kogoś ze znajomych docenią.   J.B.]

z:http://www.zegluga.wroclaw.pl/news.php?readmore=2564

Miło nam poinformować, że nasz Kapitan Andrzej Podgórski został laureatem XIII edycji Nagrody Przyjaznego Brzegu. Uhonorowano Jego dziesięcioletnią pracę na rzecz żeglugi śródlądowej i turystyki wodnej, którą realizował poprzez stworzenie i redagowanie serwisu internetowego “Żegluga śródlądowa wczoraj, dziś, jutro”.

Nominację wraz z rekomendacjami dla portalu kpt. Andrzeja Podgórskiego zgłosiło wiele osób i podmiotów: m.in. Pani Joanna Przybyszewska – pełnomocnik ds Odry (Urząd Marszałkowski Woj. Dolnośląskiego), dr Jan Pyś – dyrektor Urzędu Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu, reprezentanci samorządów nadodrzańskich, członkowie Rady Kapitanów i inni, którym w imieniu laureata serdecznie dziękujemy. W treści uzasadnienia nominacji napisano m.in.:

“Stworzenie i redagowanie jedynego w swoim rodzaju informacyjnego serwisu internetowego http://www.zegluga.wroclaw.pl propagującego przywrócenie i rozwój żeglugi śródlądowej zawdzięczamy jednemu człowiekowi, Andrzejowi Podgórskiemu, który poświęca tej misji swój czas, wiedzę i doświadczenie. Jest to najbardziej opiniotwórczy, błyskawicznie reagujący na wydarzenia i najbardziej aktualny portal żeglugowy, z którego korzystamy wszyscy.

Najlepszą rekomendacją do Nagrody jest jubileusz 10-lecia portalu „Żegluga śródlądowa wczoraj, dziś, jutro”, który niestrudzenie informuje, tłumaczy, propaguje wszelką wiedzę dot. funkcjonowania (bądź nie) żeglugi śródlądowej w naszym kraju i podaje przykłady dobrych praktyk, zwłaszcza z zagranicy, niestrudzenie tropiąc absurdy występujące w naszym kraju, które skutecznie utrudniały jak dotąd rozwój dróg wodnych w Polsce. Dzięki Portalowi może się to zmieniać, czego zapowiedzią jest utworzenie Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi śródlądowej.”

Konkurs organizowany jest przez Centrum Turystyki Wodnej PTTK. Wręczenie nagród odbędzie się w dniu 18.03.2017 o godz 12.00 podczas uroczystej gali na Targach “Wiatr i Woda” w Warszawie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *