Tak dla Odry, Tak dla Polski

„Temat Rzeka”. Rejs jakiego jeszcze nie było

W najbliższą sobotę, o godzinie 14:05 na antenie TVP3 zostanie zainaugurowany cykl programów telewizyjnych „Temat Rzeka”, których partnerem jest Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Audycja ma na celu przybliżenie telewidzom sposobów na gospodarcze wykorzystanie potencjału śródlądowych dróg wodnych, rybactwa śródlądowego i akwakultury.

Jest to program o Polsce realizowany z perspektywy najpiękniejszych polskich rzek. Co tydzień realizatorzy będą zatrzymywać się w innym miejscu i przybliżać widzom zalety regionu, przez który będą przepływać. Z cyklu prowadzonego przez Pawła Pochwałę dowiemy się, jak rozwija się rybactwo śródlądowe na terenie regionów Polski. Czym jest akwakultura? i dlaczego jest tak ważna. Dowiemy się również, jak rozwija się polska żegluga śródlądowa i żeglarstwo śródlądowe. Ważny punktem programu będą także rozmowy z armatorami prowadzącymi działalność na śródlądowych drogach wodnych, o ich bieżących problemach i planach na przyszłość. Nie zabraknie też tematów dotyczących bezpieczeństwa, podejmowanych m.in. przez pracowników urzędów żeglugi śródlądowej.

Audycja poruszy także zagadnienia związane z wdrażaniem Wspólnej Polityki Rybackiej Unii Europejskiej oraz Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” na lata 2014-2020 (PO RYBY 2014-2020).

Serdecznie zapraszamy do oglądania!

Biuro Prasowe MGMiŻŚ

Tekst  wzięty  z  https://mgm.gov.pl/ministerstwo/aktualnosci/temat-rzeka-rejs-jakiego-jeszcze-nie-bylo/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *