Tak dla Odry, Tak dla Polski

Zbigniew Nowik: Czekamy na możliwość powrotu na polskie rzeki

za:   http://www.rynekinfrastruktury.pl/wiadomosci/zbigniew-nowik-czekamy-na-mozliwosc-powrotu-na-polskie-rzeki-50855.html

  Michał Szymajda

Zbigniew Nowik: Czekamy na możliwość powrotu na polskie rzeki
fot. Robert33, commons.wikimedia.org

Brak możliwości transportu towarów rzekami to spory problem transportowy Polski. Czekamy aż ktoś to w końcu dostrzeże – mówi prezes Zbigniew Nowik, prezes śródlądowego potentata na rynku niemieckim – OT Logistics.

OT Logistics od lat aktywnie organizuje transport śródlądowymi drogami wodnymi na terenie Niemiec i Holandii, w Polsce firma jest obecna na dolnym odcinku Wisły, oraz na Odrze. Podobnie jak inne firmy z branży śródlądowej bardzo liczy na otwarcie się większych odcinków polskich rzek na transport towarów.

– To bardzo rozwojowa gałąź transportu. Bez wątpienia przełożenie kontenerów i innych ciężkich materiałów na barki odbyłoby się z korzyścią dla ekologii i dróg, o czym świadczą nasi zachodni partnerzy – mówi prezes OT Logistics, który m.in. zdobył kontrakt na obsługę barkami wielkiej elektrociepłowni Vattenfalla w Berlinie.

Na najbliższe lata, do 2021 roku, rząd zapowiedział łącznie 675 projektów inwestycyjnych, które mają zostać zrealizowane na Wiśle. Spora część z nich zorientowana jest na poprawę żeglugi, jednak w opinii przewoźników nie brak sceptycyzmu wobec faktu, że w przeszłości również planowano tego rodzaju inwestycje, które pozostały obietnicami, lub w istotny sposób nie poprawiły żeglowności dróg wodnych. – Polska musi zrozumieć, że transport rzeczny przyniesie jej same korzyści. My w każdym razie czekamy na możliwość powrotu na polskie rzeki – powiedział prezes Nowik.

Komentarz (1)

  1. Pingback: wyszperane 02/10/15 | Wyszperane

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *