Tak dla Odry, Tak dla Polski

Pytania, Pytania

kapitan Czesław Szarek

kapitan Czesław Szarek

Jacek Bezeg

Pytania, które chciałbym zadać, tylko nie wiem komu. Może ktoś z czytających te słowa ma jakieś pomysły na ten temat, to proszę o pomoc.

Powstało Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, zgodnie ze stosowną ustawą. Fakt ten odnotowano na https://www.zegluga.wroclaw.pl/news.php?readmore=2752&c_start=0 z komentarzem, że oto mamy w jego kierownictwie osoby „zasłużone” w walkach o zlikwidowanie żeglugi na polskich wodach śródlądowych, osobowości można powiedzieć wręcz legendarne.

W tej sytuacji zadaję sobie pytanie:

Jak to możliwe, że ludzie pracujący tej dziedzinie w czasach poprzedniego rządu znowu znaleźli się na tak eksponowanych stanowiskach?

Jak to możliwe, że pisowski (niby?) minister Szyszko nie umiał znaleźć nikogo wśród swoich kolegów kto znałby się trochę na tych sprawach i musiał wziąć ludzi z PO?

Zresztą fatalne skutki ich działalności dowodzą, że na tych stanowiskach nie potrzeba żadnych fachowców. Że na początek wystarczyłoby dać po prostu kogoś kto nic nie będzie robił, a więc nie zaszkodzi.

Czy w MGMiŻŚ są jakieś osoby żegludze sprzyjające?

Jeśli tak, to dlaczego do tego doszło?

Do tego, że jest tak duża nierównowaga pomiędzy MŚ a MGMiŻŚ.

Na przykładzie http://takdlaodry.pl/drogi-wodne-o-szczegolnym-znaczeniu-transportowym/ widać bezsens tej sytuacji. Specjaliści od ochrony przyrody określają które drogi wodne są ważne dla krajowej gospodarki, a które nie.

Czy to znaczy, że do takich decyzji nie potrzeba kompletnie żadnej wiedzy?

To dlaczego nie użyto maszyny losującej? Za niewielkie pieniądze można by z totolotka wynająć na jeden dzień.

Dlaczego nie pomyślał nikt o ludziach, którzy ryzykując zdrowie i życie będą usiłowali pływać po zaniedbanych (znamy osiągnięcia tych państwa) drogach wodnych nie będących ważnymi na tyle, aby zadbał o nie Minister Gospodarki Wodnej i Żeglugi Śródlądowej?

Komisja Odrzańska?

Komisja Wiślana?

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *