Tak dla Odry, Tak dla Polski

Transport rzeczny z Opola

Opublikowany 15 lis 2016

Październikowa wysyłka gotowych konstrukcji stalowych była dla firmy HFG Polska przełomowym wydarzeniem. Pierwszy raz w historii działalności zakładu elementy wyprodukowane w Opolu zostały dostarczone do zleceniodawcy z wykorzystaniem Odrzańskiej Drogi Wodnej. Rekord padł także w kwestii wymiarów i wagi wyprodukowanej konstrukcji. Całkowity ładunek, jaki trafił na barki osiągnął blisko 700 ton. Wyruszyła ona z opolskiego Metalchemu 13.10.2016 r. by po przebyciu 1992 km dotrzeć 31.10.2016 r do holenderskiego Vilissingen. Projekt realizowany w Opolu był częścią większego zamówienia, które wygrała Heerema Vlissingen – oddział HFG specjalizujący się w prefabrykacji tzw. jacketów dla rynku offshore. Elementy wyprodukowane nad Odrą zostaną scalone w konstrukcje o wymiarach 42 x 22 x 6 (lxwxh) i wadze 1000t /szt. Finalne konstrukcje posłużą do przetransportowania 2 wież z nabrzeża we Vlissingen (Holandia) do miejsca ich instalacji, czyli na Morze Północne, 250 km na wschód od Aberdeen. Zleceniodawcą zamówienia jest firma Maersk Oil, dla której HFG realizowała już kilka podobnych i równie wymagających projektów. Dla HFG Polska to od początku powstania firmy w 2008 r. najcięższa i najwyższa konstrukcja, jaka kiedykolwiek opuściła halę produkcyjną, po raz pierwszy również transport realizowany był przy wykorzystaniu żeglugi śródlądowej. W pierwszej kolejności 2 konstrukcje (dł.13,5m, szer.5m, wys.4,3m) o wadze 130 t każda, zostały dostarczone do portu i przeładowane na 2 barki.

Najważniejsze informacje o HFG Polska Sp. z o.o.:

HFG Polska Sp. z o.o. to oddział holenderskiej grupy Heerema z siedzibą główną w Zwijndrecht, będącej światowym liderem na rynku wykonawców specjalizujących się w projektowaniu i produkcji wielkogabarytowych i złożonych konstrukcji dla przemysłu off-shore (platformy olejowo-gazowe, platformy dla farm wiatrowych itd.) Grupa posiada swoje oddziały w Wielkiej Brytanii (Hartlepool), Holandii (Vlissingen i Zwijndrecht) i w Polsce (Opole) zatrudniając łącznie ponad 800 osób.

HFG Polska posiada swój zakład produkcyjny w przemysłowej dzielnicy miasta Opole – Metalchem, w pobliżu portu na rzece Odrze. Zajmujemy się w głównej mierze wytwarzaniem wszelkiego rodzaju konstrukcji stalowych takich jak węzły, blachownice, pomosty robocze, klatki schodowe, prowadnice oraz wiele innych skomplikowanych elementów wykorzystywanych w produkcji wież i platform. Staramy się konsekwentnie przesuwać granice tego, co jest możliwe w wymagającym środowisku inżynierii i fabrykacji. Pracujemy nad projektami, które stanowią unikalne wyzwanie dla planowania i inżynierii. Nasi klienci polegają na nas w kwestii znalezienia odpowiednich rozwiązań. Do produkcji konstrukcji stalowych wytwarzanych w Opolu używamy materiałów najwyższej, jakości a sam proces wytwarzania jest szczegółowo planowany oraz ściśle nadzorowany, aby finalnie zapewnić dostawę na czas z zachowaniem najwyższych standardów jakościowych oraz preferencji klienta.

Od 2013 roku HFG Polska jest również aktywnym członkiem Stowarzyszenia Parku Przemysłowego Metalchem działającego na rzecz poprawy infrastruktury technicznej i komunikacyjnej Metalchemu – dzielnicy Miasta Opola oraz wspierania rozwoju gospodarczego i przedsiębiorczości firm znajdujących się na terenie Parku.

Zatrudnienie w firmie kształtuje się na poziomie ok. 160 osób i stale wzrasta. Najwyższą wartością jest dla nas kapitał ludzki, dlatego nasza firma w sposób szczególny dba o zdrowie, bezpieczeństwo, właściwe warunki pracy oraz stałe podnoszenie kwalifikacji swoich pracowników. Środki ochrony osobistej pracowników produkcyjnych wykonane są z materiałów najwyższej, jakości aby zapewnić komfortową oraz bezpieczną pracę.

Aktualnie HFG Polska poszukuje doświadczonych spawaczy i monterów. Oferując szeroki wachlarz stanowisk, dział kadr HFG Polska zachęca do wysyłania CV i listu motywacyjnego na poniższy adres mailowy: rekrutacja@hfg-heerema.com. Więcej informacji na temat grupy HFG na stronie www.heerema.com.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *