Tak dla Odry, Tak dla Polski

Wody Polskie. Solidarność pyta pracowników czy chcą strajku

[ W niecały miesiąc po przejściu do nowego ministerstwa przypomniało im się co inny minister obiecał im dwa lata temu? Kompletni wariaci?

Nie!!!

Zwyczajni sabotażyści, którzy się obawiają, że będzie teraz robota na rzekach, a nie “renaturalizacja” czyli leżenie i czekanie, aż wszystko się samo rozleci. Mam nadzieję, że normalni pracownicy nie pójdą za nimi.      J.B.]  

[Byłem działaczem SOLIDARNOŚCI w latach 80 i później. To przykre, że do tak podłych działań wykorzystuje się to co zniej zostało czyli nazwę. J.B.]

NSZZ Solidarność zwróciła się do pracowników Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie z pytaniem o to czy chcą rozpoczęcia akcji protestacyjnej.

Ankieta powstała w związku z odpowiedzią Prezesa Wód Polskich z dnia 23 lutego na żądania NSZZ Solidarność złożone w trybie sporu zbiorowego.

Jak piszą związkowcy, “ponieważ prezes Wód Polskich stwierdził, że w chwili obecnej, z przyczyn obiektywnych nie może spełnić postulatów płacowych pracowników, chcemy poznać Waszą opinię co do potrzeby podjęcia akcji protestacyjnych”.

NSZZ tłumaczy, że odpowiedź pozytywna na pytanie o podjęciu akcji nie oznacza jeszcze jej rozpoczęcia.

– W zależności od wyników ankiety będziemy podejmowali stosowne decyzje – piszą związkowcy do pracowników. Wyniki zbierane będą do końca marca 2018 roku. Decyzja zapadnie w kwietniu i będzie uzależniona od rozwiązań wypracowanych w wyniku rozmów z pracodawcą.

W ankiecie zadawane są proste pytania:

Czy uważasz, że należy podjąć akcje protestacyjne w sprawach płacowych?

Czy jesteś pracownikiem Wód Polskich?

Czy jesteś członkiem NSZZ Solidarność PGW WP?

Czy weźmiesz czynny udział w akcjach protestacyjnych?

– Pomóżcie nam i sobie samym przekazując link do tego posta i ankiety kolegom i koleżankom w pracy. To Wy decydujecie. Wynik ankiety będzie podstawą do argumentacji naszych postulatów w sporze zbiorowym z Pracodawcą a także przed najwyższymi czynnikami rządowymi – apelują związkowcy do pracowników.
Dyskusja trwa

22 lutego podczas spotkania z kierownictwem PGW związkowcy złożyli na ręce prezesa Przemysława Dacy postulaty. Głównym był wzrost płac godnie z obietnicami złożonymi pracownikom branży jeszcze w 2016 roku przez ministra Jana Szyszkę.

Dwa dni później związkowcy w imieniu pracowników napisali pismo do premiera Mateusza Morawieckiego wnioskując o dofinansowanie dla PGW.

– Uprzejmie prosimy o zdecydowaną interwencję Pana Premiera, w sprawie wsparcia finansowego, które umożliwi rozpoczęcie działalności Wód Polskich oraz spowoduje wywiązanie się ze zobowiązań zwartych w porozumieniu z 5 maja 2016 roku pomiędzy Solidarnością z Ministerstwem Środowiska – napisali związkowców.

Jak podkreślali w komentarzu, “założenie bezkosztowego wprowadzenia reformy, jak było do przewidzenia zawiodło”. Ich zdaniem budżet otwarcia Państwowego Gospodarstwa Wodnego jest niedoszacowany. Brakuje pieniędzy na działalność i wynagrodzenia.

http://www.portal…04598.html

 

Tekst  wzięty  z  https://www.zegluga.wroclaw.pl/news.php?readmore=2779

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *