Tak dla Odry, Tak dla Polski

Zakończono rozbudowę terminalu intermodalnego w Gliwicach

[O Boże, co za głupota! – wykrzyknęła znajoma – zobaczywszy to zdjęcie. J.B.]

za:  http://www.zegluga.wroclaw.pl/news.php?readmore=2337

http://www.zegluga.wroclaw.pl/images/news/gliwice-e1452012907678.jpg

2015 rok zakończył się zgodnie z planem ukończeniem inwestycji na czwartym z pięciu terminali zarządzanych przez PCC Intermodal S.A. – Terminalu Gliwice (Górny Śląsk). Terminal został wyposażony w dwie suwnice, które zmieniły krajobraz Śląskiego Centrum Logistyki. Dzięki inwestycji PCC, Górny Śląsk zyskał nowoczesny w pełni wyposażony terminal intermodalny, który może sprawnie obsługiwać ponad 150 000 TEU rocznie.

Oprócz terminalu w Gliwicach, PCC Intermodal S.A. operuje siecią codziennych, regularnych połączeń intermodalnych w relacjach krajowych i międzynarodowych również na zmodernizowanych obiektach w Centralnej Polsce (Kutno), na Dolnym Śląsku (Brzeg Dolny), w regionie Berlina i Brandenburgii (Frankfurt nad Odrą) oraz na Terminalu w Dębicy (Pd-Wschodnia Polska).

Szkoda, że Śląskie Centrum Logistyki w ogóle nie nastawia się na transport kontenerów wodą choć usytuowane jest w Porcie Gliwice. Niestety – jak widać na zdjęciu od strony wody postawiono ogrodzenie a nie urządzenia cumownicze dla statków. Intermodalność nastawiona na dwie gałęzie transportu nie jest intermodalnością.

źródło: gospodarkamorska.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *